Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

STRAŻACKA

ŚCIANA TRENINGOWA

Bezpieczna | Uniwersalna | Innowacyjna

PRZEDSTAWIAMY

STRAŻACKĄ ŚCIANĘ TRENINGOWĄ

Unikalny w skali międzynarodowej projekt, który łączy klasyczną ścianę treningową stosowaną w jednostkach PSP z nowoczesnymi torami wspinaczkowymi wyposażonymi w autorski systemem podwójnej asekuracji Wall Be Safe. Dzięki swojej innowacyjności, ściana oferuje wiele zastosowań - od treningu równowagi i podnoszenia kwalifikacji funkcjonariuszy PSP, po wyjątkową i niespotykaną promocję zawodu strażaka.

CO UMOŻLIWIA STRAŻACKA ŚCIANA TRENINGOWA?

Podnoszenie kwalifikacji funkcjonariuszy

Obiekt daje możliwość prowadzenia doskonalenia zawodowego w zakresie podstawowego ratownictwa wysokościowego, samoratowania oraz specjalistycznego ratownictwa wysokościowego. Pozwala on na przeprowadzanie szkoleń z wykorzystaniem podnośników i drabin (przystawnych, nasadkowych), po których można prowadzić linie gaśnicze do kondygnacji naziemnych. Dzięki temu, możliwym staje się również przeprowadzanie ćwiczeń z podawaniem wody.

Trening równowagi i koncentracji

Wspinaczka umożliwia trening równowagi będącej jedną z najważniejszych sprawności jakie musi posiadać i doskonalić funkcjonariusz PSP. Czucie położenia ciała w przestrzeni, koordynacja ruchowa i zdolność do koncentracji w trudnych warunkach decydują o bezpieczeństwie w codziennej pracy strażaka. Wszystkie te sprawności mogą być ćwiczone na bocznych ścianach wspinaczkowych Strażackiej Ściany Treningowej bez konieczności wynajmu dodatkowego sprzętu i personelu.

Niespotykana promocja zawodu strażaka

Strażacka Ściana Treningowa może stanowić wyjątkową atrakcję podczas wydarzeń związanych z podnoszeniem świadomości na temat bezpieczeństwa i umożliwić niespotykaną promocję zawodu strażaka. Możliwą staje się organizacja pokazów i treningów wspinaczki dla dzieci, które mają na nie bardzo pozytywny wpływ: rozwijają zmysł równowagi, zdolności psychomotoryczne, pozwalają oswoić się z przebywaniem na wysokości, przełamać strach i rozładować stres.

Rozwój w sporcie pożarniczym

Wspinaczka jako nowoczesna forma aktywnego rozwoju sprawności fizycznej, cieszy się ogromną popularnością w gronie profesjonalistów i służb mundurowych. Sportowa rywalizacja motywuje do doskonalenia umiejętności i warunków fizycznych funkcjonariuszy, co przekłada się bezpośrednio na efekty prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych. Frontowa ściana pozwala na doskonalenie techniczne w konkurencji wspinania się przy użyciu drabiny hakowej do 3 piętra wspinalni, a boczne ściany wspinaczkowe pomagają w ogólnym rozwoju fizycznym sportowców.

PODSTAWOWE INFORMACJE TECHNICZNE

ŚCIANA TRENINGOWA FRONTOWA

  • Element nośny urządzenia stanowi stalowa konstrukcja posadowiona na żelbetowym fundamencie.
  • Front obiektu stanowi ściana 4,5m x 14m odwzorowująca elewację 3-piętrowego budynku. Na każdym piętrze znajdują się dwa okna z drewnianymi parapetami. Dla bezpieczeństwa, na wysokości pierwszego piętra ściany, na wysuniętej konstrukcji montuje się siatkę ochronną.
  • Wewnątrz wspinalni, na każdym piętrze znajdują się podesty otoczone balustradą, połączone drabiną..
  • Podłoże przed ścianą frontową wspinalni wykonane jest z wielu warstw różnych materiałów o łącznej grubości 1,5m, pełniąc rolę poduszki amortyzującej upadek z wysokości. Przed poduszką znajduje się dobieg tartanowy o szerokości 4m.

BOCZNE ŚCIANKI WSPINACZKOWE

  • Na bokach Ściany montowane są jeden lub dwa niezależne tory wspinaczkowe, każdy wyposażony w autorski podwójny system asekuracji Wall Be Safe, który eliminuje konieczność angażowania dodatkowych osób do obsługi i ubezpieczenia osób wspinających. Systemy asekuracji wbudowane sa w szafy sterujące znajdujące się po bokach ścianki.
  • Powierzchnia torów wykonana jest z wymiennych paneli z laminatu poliestrowo-szklanego możliwością wyboru koloru. Panele są demontowalne.
  • Tory wyposażone są w układ wymiennych chwytów w 3 kolorach, co daje możliwość uzyskania 7 dróg wspinaczki o różnych stopniach trudności. Sposób ułożenia chwytów może być w każdej chwili zmieniony przez użytkownika.

KLUCZOWE CECHY ŚCIANY

BEZPIECZNA

Innowacyjna technologia Wall Be Safe zastępuje asekurację tradycyjną, oferując niespotykany nigdzie indziej wymiar bezpieczeństwa. Jako jedyne takie rozwiązanie na świecie, Wall Be Safe posiada dwa niezależne systemy samoasekuracji, które gwarantują wspinającemu się absolutne zabezpieczenie. Ponadto, ściana posiada wszelkie pozwolenia, a jej bezpieczeństwo zostało docenione certyfikatem PRS.

UNIWERSALNA

Dzięki unikalnemu połączeniu tradycyjnej ściany strażackiej, ścian wspinaczkowych i systemu podwójnej asekuracji, urządzenie pozwala m.in. na podnoszenie umiejętności technicznych i fizycznych funkcjonariuszy, trening równowagi, uprawianie sportu pożarniczego czy organizowanie pokazów dla dzieci promujących zawód strażaka.

INNOWACYJNA

Autorska technologia podwójnej asekuracji stanowi innowację, która umożliwia bezpieczną wspinaczkę bez konieczności zatrudniania wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. W połączeniu z szeroką funkcjonalnością i wieloma praktycznymi zastosowaniami, Strażacka Ściana Treningowa stanowi projekt unikatowy na skalę międzynarodową.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zadzwoń lub wyślij wiadomość by umówić spotkanie

sekretariat(at)voltrim-trade.pl

58 667 34 00